Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6242

Bielscy spadochroniarze szkolą się razem z kolegami z Czech - zdjęcia

10 instruktorów spadochronowych z 18. batalionu powietrznodesantowego z Bielska-Białej wraz z żołnierzami czeskiego 43. batalionu powietrznodesantowego, przekuwając teorię w praktykę, szkoli się w miejscowości Chrudim w Czechach.

Jumpmaster Training - podniebne szkolenie w Czechach · fot. 18bpd


Już od kilku lat spadochroniarze z 18. batalionu powietrznodesantowego z Bielska-Białej współpracują z czeskim 43. batalionem powietrznodesantowym stacjonującym w miejscowości Chrudim w Republice Czeskiej. Żołnierze obu partnerskich jednostek nie tylko biorą udział w kursach specjalistycznych organizowanych w batalionach, ale również realizują wspólne ćwiczenia poligonowe oraz strzelania z broni użytkowanej w obu armiach.

Żołnierze wykonują też skoki spadochronowe według narodowych procedur i z wykorzystaniem sprzętu kraju który je organizuje. - Wielu polskich i czeskich żołnierzy z dumą nosi odznaki spadochronowe uzyskane podczas takich przedsięwzięć - komentuje kpt. Paweł Aleksy, szef sztabu 18bpd.

Cenną dla obu stron formą współpracy, są wspólne szkolenia instruktorów spadochronowych realizowane naprzemiennie w Bielsku-Białej i Chrudimiu. Ich celem jest zarówno wymiana doświadczeń w zakresie metod szkolenia spadochronowego jak i poznawanie sprzętu oraz procedur wykonywania skoków spadochronowych w obydwu armiach. Ponadto umożliwiają one planowanie kolejnych przedsięwzięć związanych realizacją szkoleń spadochronowych w Polsce i Republice Czeskiej.

Tym razem w Czechach, w dniach 18-22 kwietnia 2017 roku, w ramach szkolenia pod kryptonimem Jumpmaster Training, bielscy instruktorzy stosując sprzęt będący na wyposażeniu armii czeskiej doskonalą swoje umiejętności. Szkoląc się w Chrudimiu łączą teorię z praktyką, a nabytą wiedzę z pewnością wykorzystają podczas szkolenia żołnierzy brygady.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.