Reklama

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 7712

Młodzież z Ogrodnika po raz piąty rozdawała żonkile - zdjęcia

Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie Zespołu Szkół Ogrodniczych po raz piąty rozdawali na ulicach miasta żonkile - symbole pamięci, szacunku i nadziei. Akcja miała na celu upamiętnienie 74. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim i była częścią ogólnopolskiej "Akcji Żonkile".

Młodzież z Ogrodnika po raz piąty rozdawała żonkile - 19.04.2017 · fot. Zespół Szkół Ogrodniczych


Kwiaty wyhodowane w szkolnym gospodarstwie otrzymywali przechodnie, pracownicy i klienci sklepów, banków oraz urzędów. Większość mieszkańców miasta znała już cel akcji i przyjaźnie reagowała na młodych ludzi wręczających żonkile. Szczególnie żywiołowo reagowali starsi ludzie, którzy chętnie zatrzymywali się, by porozmawiać, powspominać, zrobić sobie wspólną fotografię.

W tym roku do obchodów rocznicy włączyli się również adepci sztuki florystycznej w bielskim Ogrodniku, przygotowując wieniec z żonkili. Zadanie nie było łatwe, gdyż żonkil jest kwiatem wymagającym i trudnym dla florysty, jednak przy wsparciu nauczyciela udało się osiągnąć znakomity efekt. Wieniec został złożony pod tablicą upamiętniającą dawną synagogę w Bielsku umieszczoną na ścianie Biura Wystaw Artystycznych.

Organizatorką akcji była Anna Świstak - nauczycielka, której towarzyszyli młodzi wolontariusze z klasy weterynarii.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.