Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6574

Austriackie służby przekazały straży granicznej 8 cudzoziemców

19 kwietnia, w rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń - Skalite, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej przejęli od strony austriackiej 8 cudzoziemców, którzy wcześniej starali się w Polsce o ochronę międzynarodową lub o pobyt.

Wśród przekazanych cudzoziemców było siedmioro Rosjan narodowości czeczeńskiej oraz Hindus. Obcokrajowcy próbowali uzyskać w Austrii ochronę międzynarodową, lecz już wcześniej starali się o taką ochronę lub o pobyt na terytorium naszego kraju. Cudzoziemcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III oraz innymi umowami międzynarodowymi, w myśl których zostają oni przekazani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych sześcioro obcokrajowców złożyło pisemne wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej. W związku z tym umieszczeni zostali w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców bądź skierowani do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Pozostałe dwie osoby nie chciały pozostać w Polsce. Na mocy wydanych przez Straż Graniczną decyzji administracyjnych zostały one zobowiązane do powrotu. Decydując się opuścić Polskę i powrócić do swojego kraju, cudzoziemcy skorzystali z programu pomocy w dobrowolnym powrocie, który realizowany jest przez Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji - IOM.

ab / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.