
Wiadomości
- 24 maja 2017
- wyświetleń: 9845
Dla kogo przestrzenne Grand Prix? Macie propozycje z Bielska-Białej?
Rusza 18. edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie. Może macie jakieś propozycje z Bielska-Białej?

Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności. Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.
Do udziału w konkursie można zgłaszać realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym. Warunki konkursu dostępne są na stronie internetowej województwa śląskiego npp.slaskie.pl
Jury spośród realizacji spełniających warunki formalne nominuje najlepsze do otrzymania odpowiednich nagród, a następnie spośród nominowanych realizacji wybierze laureatów. Nagrody finansowe przyznaje Zarząd Województwa Śląskiego na podstawie werdyktu jury. Łączna pula nagród wynosi 60.000 zł, przy czym o podziale środków w ramach przewidzianej puli decyduje jury.
Oceny dokonają także internauci w trakcie specjalnego plebiscytu publiczności organizowanego na stronie województwa, a realizacji, która otrzyma największą liczbę głosów w plebiscycie internetowym, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów.
Nominowane i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.
Termin zgłoszeń upływa 31 maja br. Laureatów konkursu poznamy w październiku. Głosowanie internautów trwać będzie, jak co roku, przez cały sierpień.
W zeszłorocznej 17 edycji konkursu o nagrody walczyły 43 zgłoszenia z 30 gmin. Grand Prix otrzymało Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach wraz z zagospodarowaniem terenu, jako dopełnienie osi kultury utworzonej na zrewitalizowanych terenach po byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”.
ZOBACZ TAKŻE

Ewangelicka kaplica czeka na oświetlenie

Gorący tematZnana jest kwota jaką miasto zapłaci stacji TVN za organizację "Projektu Zima"

Wymieniono wysłużone mapy przy szlakach turystycznych

Gorący tematWarszawska i Mazańcowicka w nowej odsłonie. Będzie wygodniej i bezpieczniej

Dach podstawówki do remontu

[FOTO] Miejski Zarząd Dróg zakończył prace na Górskiej: nowe przystanki oddane do użytku
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.