bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 grudnia 2011
  • wyświetleń: 5535

Adam Małysz w Gemini - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

W Centrum Handlowo-Rozrywkowym Gemini Park w Bielsku-Białej odbyła się 23 grudnia 2011 r. konferencja prasowa z udziałem Adama Małysza - „Adam Małysz: sportowe wyzwania”.

Gospodarzem wydarzenia był Prezes Zarządu Gemini Park sp. z o.o.
Rafał Sonik, wielokrotny Mistrz Polski w rajdach enduro i motocrossie, zdobywca Pucharu Świata i pierwszy Polak na podium Rajdu Dakar.

Adam Małysz w Gemini Park


Konferencję poświęcono drodze Adama Małysza od skoków narciarskich i wielkich sukcesów w sportach zimowych do nowego wyzwania, jakim jest debiut w Rajdzie Dakar 2012. Wybitny sportowiec wystartuje w składzie RMF Caroline Team samochodem Mitsubishi Pajero w duecie z doświadczonym pilotem, a jednocześnie siedmiokrotnym uczestnikiem legendarnego rajdu Rafałem Martonem.

Gotowanie z Małyszami w Gemini Park


Start rajdu, prowadzącego przez Argentynę, Chile, Peru, nastąpi 1 stycznia 2012 r. w Mar Del Plata w Argentynie. Zespoły, które osiągną metę 15 stycznia w Limie, będą miały za sobą ponad 9 tysięcy kilometrów wiodących przez piaski pustyni, wietrzne i ośnieżone stoki Andów oraz kamieniste bezdroża pomiędzy Oceanem Atlantycki a Pacyfikiem.

Adam Małysz chce osiągnąć metę. Mówi: „Nie wybieram się na Dakar, by wygrać, bo wiem, że to niemożliwe, nikt za pierwszym razem tej sztuki nie dokonał. Chcę przetrwać.”. Sportowiec zdaje sobie sprawę, że kilka, jak nie kilkanaście godzin dziennie za kierownicą w bardzo trudnych warunkach, kilka godzin na przygotowania do następnego etapu i sen” wymuszą na nim pełne poświęcenie. Nie zamierza się jednak poddawać, bo start w Dakarze jest dla niego „nie tylko olbrzymim wyzwaniem, ale również spełnieniem marzeń i możliwością sprawdzenia samego siebie.”

Tę rajdową pasję najwybitniejszy polski skoczek nosił w sobie już wówczas, kiedy zdobywał kolejne punkty w Turnieju Czterech Skoczni czy Pucharze Świata... już wówczas, kiedy zdobywał medale olimpijskie i Mistrzostw Świata lub bił rekordy w długości skoku narciarskiego. Uważa, że doświadczenia zdobyte podczas niemal 30 lat treningów i startów, smak porażek i sukcesów zaowocują teraz, podczas rajdowego maratonu.

Podkreśla: „Fakt, że jestem sportowcem od dziecka bardzo mi pomaga. Nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychicznym” oraz „jestem bardzo zaciętym i upartym sportowcem. Im więcej przeszkód, tym jestem twardszy. To na pewno mi pomaga. A że przy tym się bawię i realizuję młodzieńcze marzenia, to inna sprawa.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj