Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 5715

Pięć pudeł z pościelą, ręcznikami i kocami. Dar dla bielskiego szpitala

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej odwiedzili goście z bielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja. Przynieśli prezenty, które bardzo przydadzą się chorym dzieciom.

szpital
Dyrektor szpitala z uczniami SP nr 2 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Prezenty to pięć dużych kartonów pełnych pościeli, ręczników i koców. - Wiemy, że zapotrzebowanie na tego typu rzeczy, z oczywistych powodów, jest w dziecięcym szpitalu bardzo duże. A ponieważ nasza szkoła chętnie organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne i włącza się w pomoc innym, więc uznaliśmy, że warto wesprzeć także Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym bardziej, że wśród jego pacjentów zdarzają się również nasi uczniowie. Dodam, że nie jest to nasz pomocowy debiut dla pediatrii, bo współpraca między szpitalem a naszą szkołą funkcjonowała już w przeszłości i teraz jest dobry moment, aby ją ponowić - mówi Grażyna Lorek, dyrektor SP nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej.

Dyrektor poinformowała, że zbiórka darów dla szpitala przebiegła bardzo sprawnie gdyż dzieci i ich rodzice chętnie włączyli się w to przedsięwzięcie. Podczas wizyty w Szpitalu Pediatrycznym dyrektor Grażynie Lorek towarzyszyła dwójka uczniów: Dawid, przewodniczący samorządu uczniowskiego oraz Paulinka, przedstawiciel Rady Dziecięcej.

szpital
Uczniowie "dwójki" razem z darami · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Rocznie przyjmujemy na szpitalne oddziały do hospitalizacji około 6,5 tysiąca pacjentów, a w poradniach oraz w ambulatorium Izby Przyjęć blisko 60 tysięcy. W tej sytuacji potrzebujemy naprawdę ogromnych ilości pościeli, ręczników i koców, więc pomoc otrzymana od Szkoły Podstawowej nr 2 bardzo nam się przyda - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.