Reklama

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 9619

Szyba, która zagrażała pieszym. Niecodzienna akcja straży pożarnej

Wczoraj około godziny 17.45 na ul. 3 Maja w Bielsku-Białej strażacy uczestniczyli w niecodziennej akcji. W jednej z kamienic szyba okienna zagrażała bezpieczeństwu pieszych. Strażacy musieli wyręczyć nieodpowiedzialnego zarządcę obiektu, który powinien dbać o podległy mu budynek.

Szyba, która zagrażała pieszym. Niecodzienna akcja straży pożarnej · fot. bielsko.info


Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali patrol policji, który już prowadził wstępne ustalenia. Funkcjonariusze próbowali skontaktować się z właścicielem mieszkania, w którym zauważono niebezpiecznie pochylone okno. Mimo prób kontaktu nie udało się porozumieć z mieszkańcem, ani zarządcą obiektu.

Strażacy przy użyciu drabiny dostali się na wysokość drugiego piętra kamienicy i zdemontowali skrzydło okienne, które w każdym momencie mogło spaść na chodnik pełny ludzi. Policja prowadzi dalsze czynności w sprawie i będzie ustalać osobę odpowiedzialną za zły stan kamienicy, co mogło doprowadzić do tragedii.

W trakcie działań straży pożarnej i policji zamknięty był prawy pas ruchu ulicy 3 Maja prowadzący w stronę Szczyrku oraz chodnik przy kamienicy.

Dojazd straży pożarnej na miejsce akcji. Nagranie czytelnika:Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.