Reklama

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 5615

Według rankingu bielszczanie nie narzekają na komunikację w mieście

W ramach raportu #siężyje ponad 140 tys. respondentów z całego kraju odpowiadało na pytanie: czy jesteś zadowolony z tego, jak ci się dojeżdża do pracy, szkoły czy na zakupy? Bielsko-Biała w rankingu zajęło 14. miejsce.

Hulanka i al. Gen Andersa z lotu ptaka
Według rankingu bielszczanie nie narzekają na komunikację w mieście · fot. bielsko.info


Ankietowanych poproszono o ustosunkowanie się do stwierdzenia: "Z mojego miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy i szkoły" i poproszono ich, aby ocenili tę wypowiedź w skali od 1-7, gdzie 1 oznaczało "zupełnie się nie zgadzam", a 7 "w pełni się zgadzam".

Miasta województwa śląskiego zdominowały kategorię dla dużych - od 50 do 300 tys. mieszkańców. Listę otwierają z wynikiem 6,09 pkt. Tychy. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Gdyni (6,08) oraz Chorzowa (6,0). W pierwszej dziesiątce ulokowały się jeszcze Piekary Śląskie (4. miejsce - 5,96), Ruda Śląska (6. miejsce - 5,95) oraz Żory (9. miejsce - 5,88). Stolica Podbeskidzia z wynikiem 5,83 zajęła 14. miejsce. W zestawieniu wzięto pod uwagę 78 miast.

- To wyróżnienie bardzo cieszy, ale w mojej ocenie w dziedzinie transportu i komunikacji mamy jeszcze sporo do zrobienia. Nie spoczywamy na laurach. Chcemy dalej modernizować drogi wojewódzkie i linie kolejowe, kupować nowe pociągi i autobusy. To wszystko zadania realizowane z funduszy Unii Europejskiej, których beneficjentem może być zarówno samorząd województwa, jak i poszczególne samorządy gminne. Jestem przekonany, że po wypełnieniu tych zadań jakość życia w województwie śląskim ulegnie jeszcze większej poprawie - stwierdził Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek województwa śląskiego, odbierając od organizatorów rankingu dyplom za najlepiej skomunikowany region w Polsce.

Badanie zostało zrealizowane na przełomie września i października 2016 roku metodą wywiadów internetowych przez serwis Otodom we współpracy z OLX. Wzięło w nim udział 141 193 respondentów z całej Polski.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.