Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3936

Hindus bez dokumentów jechał pociągiem do Wiednia

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Indii, który nie posiadając żadnych dokumentów podróżował po Europie.

straż graniczna, cudzoziemcy
Hindus bez dokumentów jechał pociągiem do Wiednia · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Bialej


Do zatrzymania cudzoziemca doszło 6 kwietnia podczas kontroli legalności pobytu prowadzonej w Pszczynie, w pociągu jadącym z Warszawy do Wiednia. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wylegitymowali mężczyznę, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów.

Mężczyzna oświadczył, iż jest Hindusem i do naszego kraju przyjechał z Portugalii by odwiedzić znajomego w Warszawie, a dokumenty pozostawił w domu w Portugalii.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. W związku z tym, iż obcokrajowiec nie posiadał żadnych dokumentów wystąpiono z wnioskiem do sądu o umieszczenie go strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Tam przebywać będzie do czasu zakończenia postępowania administracyjnego.

ab / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.