Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 7709

Bielski stadion pod koniec stawki. Nie przypadł do gustu internautom

Poznaliśmy wyniki głosowania na Stadion Roku - konkursu zorganizowanego przez portale: Stadiony.net i StadiumDB.com. Stadion Miejski w Bielsku-Białej nie przypadł do gustu internautom i został sklasyfikowany pod koniec stawki. Jurorzy ocenili bielski obiekt nieco łaskawiej.

stadion miejski
Stadion Miejski w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Przypominamy, że nasz stadion jako jedyny z Polski brał udział konkursie, do którego zakwalifikowano kilkadziesiąt stadionów otwartych w 2016 roku. Głosowanie odbywało się dwutorowo: swoje opinie wydawali czytelnicy portali oraz jury złożone z architektów. Oceniano m.in. estetykę, innowację i relację z otoczeniem.

W głosowaniu internautów Stadion Miejski zajął odległe, 26. miejsce. Bielski obiekt pokonał tylko trzy inne stadiony: Dosan Arenę w Pilznie, Community4you Arenę w Chemnitz oraz Steigerwaldstadion w Erfurcie. Rywalizację w tej kategorii wygrał Vodafone Arena w Stambule.

W glosowaniu jury stadion z Bielska-Białej trafił do finałowej dziesiątki i ostateczne zajął 7. lokatę. Co ciekawe jurorzy względnie wysoko ocenili relację stadionu z jego otoczeniem. Najmniej punktów przyznano natomiast w kategorii innowacja. Najwięcej punktów jury przyznało stadionowi London Stadium.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.