Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 5634

Reksio poleci do Libanu. Ma zapobiec bezsensownemu zabijaniu bocianów

Pod koniec kwietnia szkoły z Libanu otrzymają 1000 kopii filmu "Reksio i Bocian". Akcja zainicjowana przez dr Ireneusza Kaługę i Grupę Ekologiczną ma zapobiec bezsensownemu zabijaniu bocianów i innych gatunków ptaków, które co roku przelatują nad Libanem.

reksio i bocian
Płyty z bajką mają trafić do wszystkich libańskich szkół już pod koniec kwietnia · fot. plamkamazurka.blox.pl


W Libanie na masową skalę zabija się ptaki, które migrują z Afryki do Europy. Wśród wielu gatunków są również bociany. Do ptaków strzelają nawet dzieci, które chwalą się zestrzelonymi "trofeami" w mediach społecznościowych.

Od kilku lat Grupa Ekologiczna dra Ireneusza Kaługi stara się przekonać Libańczyków, że to co robią, jest bezsensowne i szkodliwe. Kolejnym krokiem w kampanii edukacyjnej jest przekazanie młodym Libańczykom 1000 kopii filmu "Reksio i Bocian". Zgodę na przekazanie filmu wydało Studio Filmów Ryskunkowych w Bielsku-Białej. Płyty z bajką mają trafić do wszystkich libańskich szkół już pod koniec kwietnia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.