Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 8774

MZD widzi zasadność przebudowy skrzyżowania na os. Rosta

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Bialej widzi zasadność wykonania dodatkowego pasa dla prawoskrętu na skrzyżowaniu ulic Czerwonej i Wyzwolenia.

czerwona
Skrzyżowanie ulicy Czerwonej z ulicami Wyzwolenia i Niepodległości · fot. bielsko.info


Przypominamy, że na marcowej sesji Rady Miejskej radny Karol Markowski zwrócił się do prezydenta z interpelacją ws. wykonania prawoskrętu na skrzyżowaniu ulicy Czerwonej z ulicą Wyzwolenia. O sprawie pisaliśm w artykule "Radny ma pomysł, jak rozładować korki na ulicy Czerwonej".

Okazuje się, że Miejski Zarząd Dróg "widzi zasadność wykonania dodatkowego pasa dla prawoskrętu na tym skrzyżowaniu", o czym poinformował w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Bielska-Białej.

- Z uwagi na dużą ilość realizowanych w bieżącym roku projektów drogowych jak również konieczność wykonania wstępnych uzgodnień branżowych, deklaruje zlecenie wykonania koncepcji projektowej przebudowy tego skrzyżowania w bieżącym roku. Po jej opracowaniu zostanie ona omówiona na posiedzeniu Kierownictwa Urzędu Miasta, na którym ustalony zostanie dalszy tok postępowania - informuje Lubomir Zawierucha, zastępca prezydenta miasta.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.