Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 10415

Policjant z Bielska-Białej po raz kolejny najlepszym siłaczem

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych. W tegorocznych zawodach startowało łącznie 35 policjantów. Bielską komendę reprezentował st.sierż. Mariusz Knap, na co dzień pracujący w komisariacie IV, który po raz trzeci z rzędu zajął miejsce na I stopniu podium, ustanawiając swój rekord życiowy z wynikiem 225 kg.

policjant siłacz
fot. KMP Bielsko-Biała


W sali ćwiczeń siłowych Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych. Zawody zostały przeprowadzone w ramach „XVI Ślaskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej 2017”, której organizatorem jest Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci biorący udział w zawodach reprezentowali: katowicki oddział prewencji policji, samodzielny pododdział prewencji z Częstochowy, komendy z Bielska Białej, Bytomia, Katowic, Pszczyny, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór i Zawiercia.

St.sierż. Mariusz Knap już w pierwszym podejściu zapewnił sobie I miejsce, wyciskając ciężar 210 kg. W drugim podejściu zaliczył próbę na 220 kg, powiększając przewagę nad rywalami. W ostatnim boju na sztangę został założony ciężar 225 kg, którym ustanowił swój nowy rekord życiowy. II miejsce zajął st.asp. Krzysztof Banaś z wynikiem 205 kg, a III mł.asp. Adam Wszelaki z wynikiem 182,5 kg (obaj z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach).

Zamknięcia zawodów w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach dokonała Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Joanna Świec-Rajca, która wręczyła zwycięzcom dyplomy i medale oraz pogratulowała sportowych sukcesów i walki fair play.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.