Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 7543

Wyprawa ratunkowa GOPR-u w jaskini na Trzech Kopcach

W sobotę przed godz. 20.00 do centrali GOPR-u zadzwonił mężczyzna zgłaszając zaginięcie kolegi, który nie stawił się w pracy. Z otrzymanych informacji wynikało, że razem z dwoma innymi osobami miał iść do jaskini w rejonie Trzech Kopców.

gopr, jaskinia
Akcja GOPR-u w jaskini na Trzech Kopcach · fot. GOPR Beskidy


Na miejsce udali się ratownicy dyżurni z Klimczoka w celu sprawdzenia partii przyotworowych jaskini. Jednocześnie ze Szczyrku wyruszyli ratownicy sekcji jaskiniowej. Po wejściu do jaskini odnaleźli plecaki zaginionych. Z centrali wyjechali kolejni ratownicy, zabierając nosze jaskiniowe oraz apteczkę medyczną z zestawami do zapobiegania wychłodzeniu.

Poszukiwani zostali odnalezieni po godzinie 21.00 w Sali Odkrywców. Wychłodzeni, nieurazowi, zdolni do samodzielnego poruszania się, zostali wyprowadzeni z jaskini i przetransportowani do Szczyrku. W akcji udział wzięło 19 ratowników, którzy po rozpakowaniu i czyszczeniu sprzętu, a także podsumowaniu i omówieniu wyprawy, zakończyli działania o godz. 23.30.

ab / bielsko.info

źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.