Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 marca 2017
  • 26 marca 2017
  • wyświetleń: 20775

W Bielsku-Białej powstała Fabryka Samochodów Elektrycznych!

Nasze miasto ma szansę odbudować swoją wysoką pozycję na mapie motoryzacyjnej Polski. Wszystko za sprawą Fabryki Samochodów Elektrycznych, której powstanie ogłoszono w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Fabryka będzie produkować elektryczne pojazdy. Pierwszy model powstał na bazie Fiata 500.

FSE One
FSE One · fot. materiały prasowe


Na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiono plany Fabryki Samochodów Elektrycznych. Dotychczas firma działająca na terenie Instytutu Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku-Białej działała pod szyldem Bemotion.

Zmiana nazwy ma nawiązywać do Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Odwołań do fabryki, która była swego czasu symbolem Bielska-Białej jest więcej. Patrząc na logo FSE można dostrzec podobieństwo do znaku firmowego FSM-u.

FSE One
FSE One · fot. materiały prasowe


Na początku w Fabryce Samochodów Elektrycznych w Bielsku-Białej będzie produkowany model FSE One. "Jedynka" powstanie na bazie produkowanego w Tychach nadwozia Fiata 500, z którego zostanie wymontowany silnik spalinowy i zespoły napędowe. W ich miejscu pojawi się napęd dostarczony przez Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych Komel z Katowic.

Jak poinformował prezes spółki Thomas Hajek firma jest w trakcie organizacji linii do produkcji seryjnej samochodu. W 2020 roku Fabryka Samochodów Elektrycznych ma osiągnąć możliwość produkcji tysiąca pojazdów rocznie.

Model FSE "One" na pełnej baterii ma mieć zasięg około 100 km. Prędkość maksymalna pojazdu wyniesie 135 km/h. Według wstępnych szacunków pojazd będzie kosztować około 100 tys. złotych.

FSE One
FSE One · fot. materiały prasowe

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.