bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2011
  • wyświetleń: 1836

Betlejemskie Światełko w Bielsku

Każdy chętny może mieć Betlejemskie Światełko Pokoju w swoim domu. Jedyne co trzeba zrobić, to zabrać ze sobą znicz lub świeczkę i udać się do siedziby hufca w Bielsku- Białej, mieszczącej się przy ulicy Chopina 3. Harcerze czekają na Państwa od poniedziałku do środy w godz. 14.00- 18.00 oraz w czwartek od 11.00-15.00.

Betlejemskie Światło Pokoju
Betlejemskie Światełko Pokoju · fot. UM Bielsko-Biała


Przekazywanie Betlejemskiego Światełka Pokoju to coroczna akcja prowadzona przez harcerzy i skautów z całego świata, odbywająca się specjalnie przed świętami Bożego Narodzenia. Ogień rozpalany jest w Betlejem, a następnie przekazywany dalej, aby w każdym domu był elementem wigilijnej kolacji. Swoim ciepłem napełnia domowe pomieszczenia, budując tym samym atmosferę rodzinnych świąt.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia nie tylko poszczególnych narodów, ale także ludzi. Jest nie tylko zaprzeczeniem nietolerancji oraz podziałów, ale także znakiem nadziei na życie pozbawione konfliktów. Dzięki polskim harcerzom ten niesamowity ogień trafia do szkół, kościołów, instytucji, urzędów oraz osób prywatnych, które wyraziły chęć na jego przyjęcie.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.