bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lutego 2017
  • wyświetleń: 10533

25-latka kopnęła w radiowóz. Doszło też do szarpaniny z policjantami

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za czynną napaść. Chuligani próbowali odbić z rąk policjantów koleżankę, która wcześniej kopnęła w radiowóz. Teraz grozi im 10-letni pobyt w więzieniu.

zatrzymanie, areszt
Zatrzymany przez policjantów 28-latek · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło nocą w Bielsku-Białej na ul. 11 Listopada. Policjanci patrolujący centrum miasta zauważyli grupę młodych osób. W pewnym momencie jedna z kobiet podeszła do radiowozu. Prawdopodobnie zdenerwowana obecnością stróżów prawa, kopnęła w zderzak. Policjanci natychmiast zatrzymali 25-latkę, która miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Jej wspólnicy ruszyli zatrzymanej z pomocą. Usiłowali ją odbić z rąk funkcjonariuszy. Zaatakowali mundurowych. Doszło do szarpaniny, w czasie której napastnicy próbowali uderzać rękami i kopać mundurowych. Sprawcy zostali szybko i skutecznie obezwładnieni i zakuci w kajdanki.

Zatrzymanymi okazali się trzej bielszczanie w wieku od 28 do 33 lat. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 0,7 do 1,5 promili alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty czynnej napaści, za co grozi im do 10 lat za kratami. Prokurator zastosował już wobec dwóch z nich policyjne dozory i poręczenie majątkowe.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.