bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lutego 2017
  • 1 marca 2017
  • wyświetleń: 8128

Miasto przetestuje trzy biletomaty, które działają na energię słoneczną

Już niebawem na kolejnych przystankach autobusowych w Bielsku-Białej zostaną zainstalowane biletomaty. Będą to zupełnie nowe urządzenia, które nie potrzebują przyłącza energetycznego.

biletomat
W Bielsku-Białej działa obecnie 19 biletomatów · fot. bielsko.info


Jak informuje portal "Nowy Mig" w naszym mieście przez pół roku będą testowane trzy biletomaty solarne, które są w ofercie bielskiej firmy Automatikon. Biletomat o nazwie "BA-2" to pierwsze urządzenie na rynku, które umożliwia sprzedaż biletów bez podłączenia do zasilania 230V. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu urządzenia nie będą wymagały budowy kosztownego przyłącza energetycznego, a energia do ich funkcjonowania będzie pochodzić z zasilania solarnego.

Jeden z biletomatów stanie na przystanku przy ulicy Dmowskiego, drugi ma pojawić się przy Szpitalu Wojewódzkim. Nieznana jest lokalizacja trzeciego urządzenia. W urządzeniach będzie można nabyć wyłącznie bilety jednorazowe, za które będzie można płacić zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

biletomat
Biletomat solarny firmy Automatikon · fot. automatikon.pl

ab / bielsko.info, źródło: www.nowymig.cba.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.