bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 lutego 2017
  • 27 lutego 2017
  • wyświetleń: 4536

Partia Razem organizuje debatę o jakości powietrza w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Artykuł sponsorowany:

Tegoroczna zima upływa pod dyktando smogu, a jakość powietrza jest najgorsza od lat. Co możemy zrobić - jako samorząd i mieszkańcy - by walczyć z zatrutym powietrzem? Odpowiedź postarają się znaleźć specjaliści z różnych dziedzin biorący udział w debacie organizowanej przez Razem Podbeskidzie.

debata, smog


Czy smog napływa z Żywca? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie? Czym jest ubóstwo energetyczne? Czy wycinka drzew ma wpływ na jakość powietrza? Czy kopcący komin to zawsze śmieci? Czy wszystkiemu winny jest węgiel? Czy uchwała antysmogowa rozwiąże problem?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy debaty - przedstawiciele środowisk, które od lat instytucjonalnie lub społecznie zajmują się problematyką zanieczyszczeń powietrza.

Obecność potwierdzili:
  • Blanka ROMANOWSKA - kierownik referatu w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego,
  • Jacek BOŻEK - ekolog, założyciel i przewodniczący Klubu Gaja,
  • Agnieszka GORGOŃ-KOMOR - lekarka medycyny, Prezes Beskidzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, radna Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, członkini PO,
  • Alicja FOBER - działaczka ekologiczna, fundacja Arka.


Moderacja: Marceli WÓJCIK, Partia Razem. Organizator: Partia Razem. Partner: Przemysław Koperski - Stowarzyszenie "Wspólnie dla Bielska-Białej".

Debata odbędzie się 28.02.2017 o godz. 17.30 w Wyższej Szkole Administracji przy placu Marcina Lutra 7. Szczegóły na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/1137339656395519/ oraz facebookowej stronie Razem Podbeskidzie: www.facebook.com/RazemPodbeskidzie/ .