bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 lutego 2017
  • 26 lutego 2017
  • wyświetleń: 12615

Do Szpitala Pediatrycznego trafił sprzęt zakupiony przez WOŚP

Dyrygowana przez Jerzego Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym razem placówka otrzymała aparat USG.

wośp
Do Szpitala Pediatrycznego trafił aparat USG zakupiony przez WOŚP · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Nowe urządzenie, które wzbogaciło bazę diagnostyczną naszego szpitala, zakupiono za pieniądze z ubiegłorocznego finału akcji, kiedy to zbierano fundusze między innymi na urządzenia medyczne dla oddziałów pediatrycznych.

- Otrzymany od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aparat USG bardzo nam się przyda, gdyż umożliwia on wykonywanie echa serca - badania, które w naszym szpitalu często jest nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne. Będzie on pracował na potrzeby Poradni Kardiologicznej, Oddziału Pediatrycznego oraz Izby Przyjęć. Przypadków wymagających takiego badania serca nie brakuje i czasami był z tym problem, bo aparat, z którego korzystaliśmy do tej pory, ma już ponad dziesięć lat i siłą rzeczy nieco się zużył. Prócz tego nowy aparat USG umożliwia na przykład określenie drobnych zmian w tkance podskórnej i jamie brzusznej, a taka diagnostyka również jest bardzo potrzebna - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Wkrótce do szpitala trafić ma kolejny sprzęt zakupiony przez WOŚP za pieniądze z ubiegłorocznej zbiórki. Będzie to aparat EKG, holter ciśnienia, pulsoksymetr oraz pompy infuzyjne strzykawkowe.

To nie pierwszy prezent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla naszej placówki medycznej, bo bielskiemu szpitalowi dziecięcemu pomaga ona od lat. Dotąd zakupiła między innymi aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, przewoźny aparat do wykonywania badań USG, transportowe aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy oraz zestaw do trudnej intubacji. To potrzebny i wartościowy sprzęt medyczny, który szpitalowi ciężko byłoby kupić za własne środki.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.