bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 lutego 2017
  • 27 lutego 2017
  • wyświetleń: 13746

Bielszczanie w obronie sądownictwa. Kolejny Strajk Obywatelski - zdjęcia

W minioną sobotę na placu Bolesława Chrobrego grupa bielszczan zorganizowała kolejny Strajk Obywatelski. Tym razem uczestnicy pikiety protestowali przeciwko noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa przygotowywanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Strajk Obywatelski w Bielsku-Białej - 25.02.2017 · fot. Marian Zagólski


Na placu Bolesława Chrobrego pojawiło się około 100 osób. Obecny był m.in. poseł Mirosław Suchoń z Nowoczesnej oraz była parlamentarzystka - Grażyna Staniszewska.

- Ja doskonale pamiętam czasy, kiedy władza sądownicza była na każde zawołanie aktualnie rządzących i dzięki temu byłam co najmniej raz w miesiącu zamykana na 48 godzin. To były straszne czasy. Wydawało się, że z tego się wyzwoliliśmy, wydawało się, że sądy będą przestrzegać prawa i tylko prawa, będą kontrolować naszych praw, ale również władzę. To jest bardzo przykre, to co się dzieje w tej chwili. Cieszę się, że Unia Europejska wtrąca się do naszego kraju, że przypominają nam na czym polega demokracja i prawa człowieka. Mam nadzieję, że będą czynili to dalej - mówiła Grażyna Staniszewska.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.