bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 lutego 2017
  • wyświetleń: 10726

Akcja GOPR-u. Biegacz w hipotermii trafił do bielskiego szpitala

W bardzo ciężkich warunkach ratownicy GOPR-u prowadzili akcję poszukiwawczą w rejonie Hali Miziowej. Odnaleziono mężczyznę w głębokiej hipotermii. Podczas akcji doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Mężczyzna trafił do Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Bielsku-Białej.

gopr, karetka
fot. GOPR Beskidy


Ratownicy GOPR-u z Hali Miziowej zostali zaalarmowani przez żonę biegacza, który o umówionej godzinie nie powrócił do schroniska. Dyżurni natychmiast udali się skuterem w kierunku szczytu. Przy panujących warunkach i praktycznie zerowej widoczności natrafili na poszkodowanego w głębokiej hipotermii, u którego w obecności ratowników doszło do nagłego zatrzymania krążenia. P

o przywróceniu funkcji życiowych, mężczyzna został ewakuowany do Korbielowa, gdzie jeszcze przed przyjazdem karetki ponownie doszło u niego do zatrzymania akcji serca. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował mężczyznę, używając urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej, do Bielska-Białej, gdzie w Polsko-Amerykańskiej Klinice Serca (PAKS) jest ogrzewany pozaustrojowo.

ab / bielsko.info, źródło: GOPR Beskidy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.