bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 lutego 2017
  • 24 lutego 2017
  • wyświetleń: 15157

PKP wyremontuje torowisko i trzy stacje w Bielsku-Białej - zdjęcia

Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na wykonanie remontu 9-kilometrowego odcinka linii kolejowej nr 139 między stacjami Bielsko-Biała Lipnik i Wilkowice Bystra. Po wyremontowanej trasie pociągi pojadą nawet 130 km/h!

Stacja kolejowa Bielsko-Biała Lipnik - 22.02.2017 · fot. bielsko.info


Ogłoszony przed kilkoma dniami przetarg na remont linii kolejowej nr 139 (Czechowice-Dziedzice - Zwardoń) dotyczy jej fragmentu między 56. a 65. kilometrem. W praktyce zostanie wyremontowany dwutorowy odcinek linii od stacji Bielsko-Biała Lipnik do stacji Wilkowice Bystra.

Jak wynika ze specyfikacji przetargowej wykonawca będzie musiał wykonać dokumentację projektową i zrealizować roboty w zakresie wymiany nawierzchni torowej i podtorza, nawierzchni przejazdów kolejowych. W ramach inwestycji zostaną także wymienione rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Przebudowana zostanie także sieć trakcyjna i większość obiektów inżynieryjnych.

Stacja kolejowa Bielsko-Biała Lipnik - 22.02.2017
Stacja kolejowa Bielsko-Biała Lipnik - 22.02.2017 · fot. bielsko.info


Remont nie ograniczy się tylko do modernizacji torowiska i jego infrastruktury. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał przebudować istniejące perony czterech stacji kolejowych: Bielsko-Biała Lipnik, Bielsko-Biała Leszczyny, Bielsko-Biała Mikuszowice i Wilkowice Bystra. Nowe perony będą miały wysokość 76 centymetrów. Zostaną wyposażone w nowe wiaty, wyświetlacze elektroniczne i system nagłośnieniowy.

Po remoncie na 9-kilometrowym odcinku linii kolejowej nr 139 pociągi będą mogły rozwinąć prędkość 130 km/h! Prace na linii kolejowej mają zakończyć się do końca 2018 roku.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.