bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 lutego 2017
  • wyświetleń: 4253

Świadek kradzieży zareagował - policjanci zatrzymali włamywacza

Wzorową postawą wykazał się świadek. Chwilę po tym, jak zauważył włamywacza, natychmiast zaalarmował policjantów. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania młodego mężczyzny, który włamał się remontowanego mieszkania w kamienicy i skradł elektronarzędzia oraz gotówkę, powodując szkody w wysokości 800 zł. Za przestępstwo to grozi mu do 10 lat za kratami.

Trwa kampania "Nie reagujesz - akceptujesz", której celem jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców na naruszenia prawa szczególnie uciążliwe.

Gdy przed południem, na bielskiej ul. Filomatów, świadek zauważył młodego mężczyznę, który włamywał się do remontowanego mieszkania, natychmiast zareagował. Zaalarmował policjantów i przekazał im swoje spostrzeżenia. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania 25-letniego mężczyzny, podejrzanego o to przestępstwo. Łupem włamywacza padły elektronarzędzia oraz gotówka w kwocie 300 zł. Właściciele wycenili straty na kwotę 800 zł.

W czasie przeszukania mieszkania sprawcy, policjanci odnaleźli część skradzionego mienia. Zatrzymany 25-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.