bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2017
  • 22 lutego 2017
  • wyświetleń: 11246

Kolej bez odbioru. Nie będzie koncertu Zadymki w schronisku

Wzorem ubiegłych lat w schronisku na Szyndzielni miał odbyć się jeden z koncertów w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej. Niestety "Voo Voo" w górach nie zagra, bowiem kolejka ciągle nie jest odebrana przez Transportowy Dozór Techniczny.

Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017
Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017 · fot. bielsko.info


Od lat jedną z największych atrakcji LOTOS Jazz Festival Bielskiej Zadymki Jazzowej jest koncert na górze Szyndzielnia. Po wyjechaniu o zmroku kolejką gondolową i przejściu z pochodniami do położonego 1000 m n.p.m. schroniska uczestnicy mieli wysłuchać jednego z ostatnich festiwalowych koncertów. Podczas 19. Zadymki na Szyndzielni gospodarzem miała być legenda polskiej muzyki - zespół Voo Voo, który przygotował swój specjalny, zadymkowy program: Voo Voo - Na Holi. Wiemy już, że do koncertu w górskim schronisku nie dojdzie.

Dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim pełnomocnik prezydenta miasta Bielska-Białej poinformował, że koncert na Szyndzielni musi zostać odwołany ze względu na przeciągającą się procedurę odbioru zmodernizowanej kolei linowej przez Transportowy Dozór Techniczny.

Przypominamy, że Kolej Linowa "Szyndzielnia" przechodzi gruntowną modernizacje. Pierwotne założenia spółki ZIAD zakładały, że inwestycja zakończy się na przełomie stycznia i lutego, a pierwsi turyści wyjadą na Szyndzielnię jeszcze w pierwszej połowie lutego. Niestety wszystko wskazuje na to, że nastąpi to najwcześniej w marcu.

Koncert zespołu "Voo Voo" ma odbyć się w innym miejscu. Organizatorzy festiwalu mają przedstawić nową lokalizację w środę rano.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.