bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2017
  • wyświetleń: 4213

W Urzędzie Miejskim dyskutowano o walce ze smogiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

W miniony poniedziałek w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie prezydenta Jacka Krywulta z przedstawicielami środowisk walczących o poprawę jakości powietrza w Bielsku-Białej. Wśród uczestników byli członkowie Rady Miejskiej, Koalicji Antysmogowej, Alarmu Smogowego, organizacji ekologicznych, rad osiedli oraz Biura Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego.

komin, dym, smog
fot. UM Bielsko-Biała


Podczas spotkania Jacek Bożek (Klub Gaja) zadeklarował, że wszyscy zgromadzeni na spotkaniu przedstawiciele środowisk walczących o poprawę jakości powietrza dysponują wiedzą i potencjałem do działania, jednocześnie wyraził chęć prowadzenia działań edukacyjnych dla mieszkańców miasta w zakresie ochrony powietrza. Przekazał również Jackowi Krywultowi dokument, w którym zawarł propozycje działań, które mogą przyczynić się do polepszenia jakości powietrza. Jak zaznaczył prezydent, część z tych propozycji jest już realizowana przez miasto, a pozostałe zostaną rzeczowo przeanalizowane.

Podczas spotkania padła również propozycja wypracowania przez Jacka Bożka oraz Joannę Kostecką-Wal (Rada Osiedla Bielsko Południe, Koalicja Antysmogowa) stanowiska w sprawie podjęcia działań na rzecz poprawy powietrza, które zostanie skierowane do Rządu RP.

Prezydent Jacek Krywult podkreślił, że bez wsparcia Rządu i działań odgórnych nie jesteśmy w stanie zwalczyć problemu niskiej emisji. Niezmiernie ważne będą zmiany legislacyjne dotyczące m.in. zakazu handlu paliwami niskiej jakości, takimi jak muł czy flot. Jednocześnie zwrócił uwagę na prowadzone zintensyfikowane kontrole Straży Miejskiej, które pomagają w wykryciu przypadków spalania w budynkach na terenie miasta złej jakości paliw oraz odpadów.

Ustalono także, że jedną z bardzo istotnych inicjatyw, która zostanie podjęta w najbliższym czasie, będzie organizacja spotkania z przedstawicielami ościennych samorządów w celu wypracowania wspólnego stanowiska i strategii działania w zakresie ochrony powietrza.

21 lutego w Warszawie, Jacek Krywult będzie uczestniczył w posiedzeniu samorządowców z przedstawicielami Rządu. Prezydent podkreślił, że będzie to świetna okazja do przedstawienia działań Bielska-Białej w zakresie ograniczania niskiej emisji oraz zwrócenie uwagi jak ważny dla miasta i jego Mieszkańców jest dalszy rozwój prowadzonych działań.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj