bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 lutego 2017
  • wyświetleń: 6898

Ciepło systemowe sposobem na smog. Podpisano list intencyjny

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego, TAURON Ciepło i Przedsiębiorstwa Komunalnego Therma, podpisali w poniedziałek 20 lutego list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz uruchomienia działań, które mają polepszyć jakość powietrza w Bielsku-Białej.

W Urzędzie Miejskim podpisano list intencyjny - 20.02.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


W oparciu o podpisany list intencyjny władze samorządowe oraz TAURON Ciepło i Therma wyraziły chęć kontynuowania współpracy w celu ograniczenia niskiej emisji poprzez realizację m.in. Programu uciepłownienia osiedli w centrum Bielska-Białej.

- Prowadzimy działania na rzecz poprawy powietrza atmosferycznego już od wielu lat. Liczymy jednak na zdecydowane działania legislacyjne, takie jak zakaz sprzedaży flotu i mułu. Uciepłownienie budynków w centrum miasta to bardzo ważny element działań mający znaczący wpływ na zmniejszenie niskiej emisji. Mam nadzieję, że współpraca ze spółkami TAURON i Therma nadal będzie dobrze się układała, jednak należy podkreślić, że wiele zależy od środków jakie uda nam się pozyskać w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020” na tego typu działania - podkreślił prezydent Jacek Krywult.

W Urzędzie Miejskim podpisano list intencyjny - 20.02.2017
W Urzędzie Miejskim podpisano list intencyjny - 20.02.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


- Podpisany list intencyjny to ważny krok w kierunku uciepłownienia centrum Bielska-Białej. Cieszymy się, że wspólnie z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej i Thermą zgodziliśmy się, że będziemy wspierać ciepło sieciowe, ponieważ to czysta, ekologiczna, wygodna i najbezpieczniejsza forma ogrzewania - mówił Włodzimierz Hereźniak wiceprezes zarządu TAURON Ciepło.

List intencyjny został podpisany przez Jacka Krywulta, Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Józefa Niedokosa, Prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego „Therma” Sp. z.o.o., Włodzimierza Hereźniaka, Wiceprezesa Zarządu TAURON Ciepło Sp. z o.o.

W najbliższym czasie do Mieszkańców Bielska-Białej zostanie skierowany list prezydenta Jacka Krywulta dotyczący „Programu uciepłownienia osiedli w centrum Bielska-Białej”.

W Urzędzie Miejskim podpisano list intencyjny - 20.02.2017
W Urzędzie Miejskim podpisano list intencyjny - 20.02.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Jednocześnie prezydent poinformował, że w dniach od 27 lutego do 5 marca każdy bielszczanin będzie mógł przekonać się jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na jego zdrowie. Przedsiębiorstwo Komunalne Therma przy wsparciu spółki TAURON Ciepło przeprowadzi bowiem wtedy dla mieszkańców naszego miasta bezpłatne badania spirometryczne płuc. Będą się one odbywać w specjalnie przystosowanym do tego celu samochodzie. Pojazd przez pierwsze cztery dni będzie zaparkowany na Placu Chrobrego, a przez trzy kolejne na Placu Wojska Polskiego.

Treść listu intencyjnego.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.