bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 lutego 2017
  • 19 lutego 2017
  • wyświetleń: 14451

Aneta Sablik z Bielska-Białej w eliminacjach do Eurowizji!

W sobotę odbyły się krajowe eliminacje do Eurowizji. Udział w konkursie wzięła Aneta Sablik, z pochodzenia bielszczanka. Aneta zajęła ósme miejsce. Eliminacje wygrała Kasia Moś.

Aneta Sablik
Aneta Sablik podczas eliminacji do Eurowizji · fot. TVP 1


Aneta Sablik urodziła się i dorastała w Bielsku-Białej. W naszym mieście ukończyła Szkołę Podstawową nr 18, a następnie gimnazjum i liceum artystyczne im. Stanisława Wyspiańskiego. Naukę kontynuowała na wydziale dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej.

W 2012 roku wyjechała do Niemiec, a tam zaczęła współpracę z niemieckim muzykiem - Kevinem Zuberem. W 2013 roku zgłosiła się do udziału w 11. edycji niemieckiej wersji programu Idol, realizowanego w Niemczech pod nazwą "Deutschland sucht den Superstar".

Pomyślnie przeszła rundę castingową, podczas której producenci talent show złamali dla niej regulamin, bowiem w programie mogły brać udział wyłącznie osoby znające język niemiecki, którego to piosenkarka nie znała na tym etapie programu. Wokalistce udało się dotrzeć do finału, zorganizowanego 3 maja 2014, gdzie m.in. zaprezentowała swój pierwszy singel pod tytułem „The One”. Ostatecznie Sablik została zwyciężczynią programu, zdobywając 57,9% wszystkich głosów. Jako nagrodę otrzymała 500 tysięcy euro, samochód i kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music.

Aneta Sablik
Aneta Sablik przed występem w eliminacjach do Eurowizji · fot. facebook.com/AnetaOfficial/


Natychmiast po zwycięstwie piosenkarki w programie, został wydany jej singel „The One”. Piosenka znalazła się na 1. miejscu na oficjalnych listach sprzedaży w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. „The One” uzyskał ponadto złoty certyfikat w Niemczech za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 200 tysięcy kopii[. Utwór był pierwszym singlem promującym jej debiutancką płytę o tym samym tytule. Album The One uplasował się na listach sprzedaży na: 11. miejscu w Niemczech, 14. pozycji w Austrii oraz 25. miejscu w Szwajcarii.

11 lutego 2017 ogłoszono, że Aneta Sablik zakwalifikowała się do polskich preselekcji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, do których zgłosiła się z piosenką „Ulalala”.

new / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.