bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 lutego 2017
  • 26 lutego 2017
  • wyświetleń: 12570

Ulicami Bielska-Białej kolejny raz przejdzie Marsz Żołnierzy Wyklętych

Za nami:

Już po raz szósty ulicami Bielska-Białej przejdzie Marsz Żołnierzy Wyklętych. Tym razem wydarzenie odbędzie się 28 lutego, czyli dzień przed oficjalnymi obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

marsz żołnierzy wyklętych
Znów ulicami Bielska-Białej przejdzie Marsz Żołnierzy Wyklętych · fot. bielsko.info


Jak się dowiedzieliśmy od organizatorów wydarzenia w tym roku marsz wyjątkowo odbędzie się w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, gdyż 1 marca w kościele katolickim jest obchodzony Popielec, czyli Środa Popielcowa.

Tradycyjnie marsz rozpocznie się na placu Opatrzności Bożej, gdzie zaplanowano przywitanie uczestników i krótkie wystąpienia. Kilka minut po godzinie 17.00 uczestnicy marszu ruszą ulicami Stojałowskiego, 11 Listopada, Krasińskiego do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy dworcu.

W świątyni o godzinie 18.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Po drodze pochód stanie przy byłych siedzibach Urzędu Bezpieczeństwa w Bielsku i Białej, gdzie pod tablicami pamiątkowymi zostaną złożone kwiaty.

Organizatorem marszu są: NSZZ Solidarność Region Podbeskidzie, GRH Beskidy, Stowarzyszenie Aktywnych Polaków, Towarzystwo Patriotyczne Żywieczczyzny, Obóz Narodowo-Radykalny Bielsko-Biała, Stowarzyszenie Kibiców BKS Stal Bielsko-Biała, Klub Gazety Polskiej Bielsko-Biała, Stanisław Pięta - poseł na Sejm RP, Jadwiga Wiśniewska - poseł do Parlamentu Europejskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

plakat żołnierze wyklęci

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.