bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 lutego 2017
  • wyświetleń: 16136

W Aleksandrowicach zawisły pierwsze banery antysmogowe - foto

Na płocie dwóch posesji w Aleksandrowicach zawisły pierwsze banery antysmogowe. Inicjatorką wieszania banerów informacyjnych na płotach bielszczan jest prezes stowarzyszenia Niezależni.BB i zarazem radna Rady Miejskej - Małgorzata Zarębska.

Pierwsze banery antysmogowe zawisły w Aleksandrowicach - 16.02.2016 · fot. bielsko.info


Pierwszy baner zawisł przy ulicy Św. Maksymiliana Kolbego nieopodal kościoła parafialnego w Aleksandrowicach. Właścicielka posesji sama zgłosiła chęć udostępnienia powierzchni reklamowej na swoim płocie.

- Chcę mieć czyste powietrze. Mam dziecko i zdaje sobie sprawę, że to co wychodzi z niektórych kominów to na pewno nie to, co się powinno spalać w piecu. Czujemy czym oddychamy. Bielsko-Biała chce być miastem turystycznym, chcemy przyciągnąć turystów, ale myślę, że do raczej czystego powietrza. Wychodzi się na miasto, to wieczorami ciężko spacerować - mówiła pani Anna Sobiecka, właścicielka domu przy ulicy Agrestowej.

Pierwsze banery antysmogowe zawisły w Aleksandrowicach - 16.02.2016
Pierwsze banery Koalicji Antysmogowej zawisły w Aleksandrowicach · fot. bielsko.info


Organizatorką zbiórki pieniędzy na wydrukowanie banerów jest radna Małgorzata Zarębska. Prezes stowarzyszenia Niezależni.BB nie jest zadowolona z wyników zbiórki pieniędzy, którą pod koniec stycznia rozpoczęła za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

- Zbiórka idzie kiepsko. Uzbieraliśmy na razie około 1000 złotych. Dzięki przychylności jednej z bielskich drukarni będziemy mogli wydrukować więcej plakatów i banerów, bo koszt ich nie będzie wynosił 60 zł, tylko 18 zł netto. Na tych paręnaście banerów mamy już środki, właśnie drukuje się kolejnych dziesięć - oznajmiła Małgorzata Zarębska.

Pierwsze banery antysmogowe zawisły w Aleksandrowicach - 16.02.2016
Pierwsze banery antysmogowe zawisły w Aleksandrowicach - 16.02.2016 · fot. bielsko.info


Wielu internatów zarzuca Niezależnym.BB, że temat zanieczyszczeń powietrza w Bielsku-Białej traktują jako preludium do kampanii wyborczej przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

- Jestem zdumiona takimi zarzutami. Jeśli się nic nie robi, to potem zarzuca się, że nic nie robimy. Jeśli podejmujemy jakieś działania, to niektórzy twierdzą, że jest to już polityka. Nie chcę się odnosić do tych komentarzy. Zamierzam robić swoje, mam trójkę dzieci i chcę, żeby były zdrowe. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym stać obok i nic nie robić, tak samo stowarzyszenie Niezależni.BB. Jak ktoś uważa, że to polityka, to jego problem - dodała radna.

Pierwsze banery antysmogowe zawisły w Aleksandrowicach - 16.02.2016
Pierwsze banery antysmogowe zawisły w Aleksandrowicach - 16.02.2016 · fot. bielsko.info


W niedzielę 26 lutego o godzinie 16.00 na placu przy pomniku Reksia planowana jest pokojowa manifestacja. - Chcemy w końcu zobaczyć błękitne niebo - to jest nasze przesłanie. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa - mówiła Zarębska.

Drugi baner zawisł na płocie posesji przy ulicy Cieszyńskiej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.