bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lutego 2017
  • wyświetleń: 9751

Bielscy policjanci otrzymają maski przeciwpyłowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej trafi 90 masek przeciwpyłowych. Funkcjonariusze policji będą mogli ich używać podczas działań na świeżym powietrzu. To inicjatywa Komendanta Głównego Policji.

policja maska antysmogowa
Od tygodnia maski przeciwpyłowe są w użyciu policjantów z Małopolski · fot. KWP Kraków


Zakupione półmaski przeciwpyłowe służą do zabezpieczenia ukladu oddechowego przed wdychaniem uciążliwych pyłów PM 10 i PM 2,5 oraz PM 0,3 związanych ze zjawiskiem smogu. Policjanci mogą wykorzystywać je (noszenie maski nie jest obowiązkowe) podczas codziennej służby, nie tylko w warunkach zagrożenia smogiem, ale również w przypadku gdy uznają, że zachodzi konieczność tego typu ochrony przed cząstkami pyłu.

Maska składa się z m.in. wielowarstwowego materiału filtracyjnego i zaworu wydechowego. Przeznaczona jest do wielokrotnego użytku. Jeżeli w trakcie użytkowania środka ochronnego nastąpi wzrost oporów oddychania - użytkownik zobowiązany jest do wymiany zużytej maski na nową.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj