bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lutego 2017
  • wyświetleń: 7524

Walentynkowa akcja Młodzieży Wszechpolskiej na pl. Chrobrego

Za nami:

Od kilku lat w dzień zakochanych Młodzież Wszechpolska z Bielska-Białej włącza się w ogólnopolską akcję "Kocham Polskę". Nie inaczej będzie dzisiaj. Wszechpolaków będzie można spotkać na placu Bolesława Chrobrego.

walentynki, młodzież wszechpolska
Młodzież Wszechpolska na pl. Chrobrego · fot. Młodzież Wszechpolska


Członków Młodzieży Wszechpolskiej będzie można spotkać w centrum miasta między godziną 16.00 a 18.00. Tradycyjnie rozdawane będą plakaty tegorocznej edycji kampanii "Kocham Polskę".

- W tym roku nawiązujemy do dwóch ważnych wydarzeń w historii naszego narodu. Przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, miało to miejsce 14 lutego 1942 roku. Następnie kilka miesięcy później, dokładnie 20 września 1942 roku powstały Narodowe Sił Zbrojne. Obie formacje są dla nas symbolami pełnego oddania swojej Ojczyźnie. Polskie podziemie zbrojne, było największym ruchem oporu w okupowanej przez nazistów Europie. Po zakończeniu wojny wielu z żołnierzy nie złożyło broni i przeciwstawiło się narzuconej siłą radzieckiej władzy. Dziś żołnierze AK i NSZ to bohaterzy dla młodego pokolenia. Ich miłość do Polski była bezgraniczna za co chcemy im podziękować przypominając o nich tym plakatem - czytamy w komunikacie Młodzieży Wszechpolskiej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.