bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lutego 2017
  • wyświetleń: 6105

Zatrucie tlenkiem węgla na osiedlu Złote Łany

Trzyosobowa rodzina podtruła się tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 13.00 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Łagodnej w Bielsku-Białej. Była to czwarta interwencja w tym bloku od początku zeszłego roku.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano zespół ratownictwa medycznego, który badał osoby poszkodowane w wyniku podtrucia tlenkiem węgla - 2-letnią dziewczynkę wraz z rodzicami. Strażacy dokonali pomiarów na obecność CO. Stężenie czadu przekraczało 3-krotnie dopuszczalną normę.

Z uwagi na rodzaj budynku sprawdzono także wszystkie mieszkania znajdujące się w pionie, które były połączone z przewodem kominowym z mieszkaniem, gdzie nastąpiło podtrucie. W żadnym z nich nie stwierdzono obecności CO. Miejsce zdarzenia przekazano użytkownikowi z zleceniami przeglądu i czyszczenia piecyka gazowego.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.