bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2017
  • wyświetleń: 7893

Odpowiedzą za atak na załogę pogotowia ratunkowego

Zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszą bielszczanie, którzy zaatakowali lekarza i ratowników medycznych udzielających pomocy pijanemu 37-latkowi. Za przestępstwa te zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w jednym z mieszkań w Bielsku-Białej przy ul. Doliny Miętusiej. Pogotowie ratunkowe otrzymało wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny. Gdy załoga przyjechała na miejsce okazało się, że 37-latek był nietrzeźwy. Lekarz postanowił przewieźć mężczyznę do szpitala, celem poszerzenia diagnostyki.

Wówczas poszkodowany zaatakował udzielającego mu pomocy lekarza i sanitariuszy. Agresywny mężczyzna zwracał się do załogi pogotowia bardzo wulgarnie. Szarpał się i wyrywał. Usiłował uderzyć ratowników. Przebywający w mieszkaniu matka i brat 37-latka również włączyli się w awanturę. Znieważali lekarza i ratowników wulgarnymi słowami.

Wezwani na miejsce policjanci z komisariatu II obezwładnili awanturników. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanych dało wyniki od 1 do 2,5 promila alkoholu. Zatrzymana 62-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 37 i 39 lat usłyszą zarzuty przestępstw, za które grozi im do 3 lat za więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator i sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.