bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2966

Włamał się do kościoła i pojazdów

21-letni bielszczanin włamał się w środę nocy do kościoła przy ul. Św. Boboli w Bielsku-Białej. Przy okazji okradł zaparkowane w pobliżu samochody. Włamywacz został zatrzymany w pościgu przez patrol z komisariatu II i policjantów z Wydziału Kryminalnego. Do jego zatrzymania przyczyniły się informacje przekazane przez świadka zdarzenia. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Policja, włamywacz
fot. Policja


Sprawca przedostał się do kościoła po wybiciu szyby w drzwiach. Skradł drobne pieniądze ze skarbonek z datkami. Prawdopodobnie nie zadowoliła go ilość zrabowanej gotówki, bo włamał się jeszcze do czterech zaparkowanych w pobliżu pojazdów. Wyłamał zamki w drzwiach i wybił szyby w fordzie transicie i trzech volkswagenach: passacie, polo i golfie, z których skradł CB radio i inne drobne przedmioty.

Zauważył go przypadkowy świadek, który przekazał swoje spostrzeżenia oficerowi dyżurnemu policji - w myśl trwającej kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz”. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patole oraz przewodnika z psem tropiącym. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali rabusia. Sprawca chcąc udaremnić zatrzymanie szarpał się i wyrywał, ale dzięki skutecznej interwencji szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki.

W czasie jego przeszukania policjanci odnaleźli pieniądze zrabowane z kościoła - w sumie blisko 50 zł oraz akcesoria skradzione z samochodów. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

To nie pierwsza jego wpadka w tym roku. Sprawca ma na swoim koncie kradzieże kilku pojazdów. Zatrzymany usłyszał zarzuty kolejnych przestępstw. Za obecne kradzieże i włamania może trafić do więzienia na najbliższe 10 lat. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.