bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 lutego 2017
  • wyświetleń: 9713

[ZDJĘCIA] Bielsko-Biała przykryte warstwą smogu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Zgodnie z zapowiedziami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach w ten weekend bielszczanie nie mogą się cieszyć świeżym i czystym powietrzem. Jedna z czytelniczek przesłała nam zdjęcia prezentujące smog zalegający nad naszym miastem w sobotnie popołudnie.

Sobotni smog w Bielsku-Białej - 11.02.2017 · fot. nadesłane przez Czytelnika


Fotografie zostały wykonane na Kopcu Lipnickim i przedstawiają widok na różne rejony miasta. Na każdym ze zdjęć wyraźnie widać smogową "chmurę", która osiadła nad Bielskiem.

Przypominamy, że w okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej.W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. Natomiast w przypadku poziomu 200 - 300 µg/m3 oraz powyżej 300 µg/m3 stężenia dobowego PM10: wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby wrażliwe powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu, pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj