bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2017
  • wyświetleń: 6225

Konduktorzy w asyście policji. Zmiany w Kolejach Śląskich

Niewpuszczanie wszystkich kibiców do jednego pociągu, sprawdzanie biletów na peronie, a w skrajnych przypadkach nawet wstrzymanie pociągu. To niektóre z nowych metod walki z pseudokibicami przedstawione podczas konferencji prasowej w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach.

Policyjne zabezpieczenie meczu Podbeskidzia z Górnikiem Zabrze - 06.11.2016
Policyjne zabezpieczenie meczu Podbeskidzia z Górnikiem Zabrze - 06.11.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


1 lutego Koleje Śląskie wprowadziły zmiany regulaminie przewozu osób. Aby zmniejszyć liczbę wybryków pseudokibiców dotychczas przewoźnik skupiał się przede wszystkim na zwiększaniu obsady konduktorskiej i pojemności taboru. Od początku lutego te działania będą uzupełniane również innymi. Będzie to m.in. odmowa przejazdu danym pociągiem osobom awanturującym się i ograniczenie liczby przewożonych osób.

- Ponadto do nowych działań należeć będzie sprawdzanie i sprzedaż biletów przed wejściem do pojazdu w asyście policjantów. W skrajnych przypadkach będziemy także wstrzymywać pociąg, na który czeka grupa udająca się na mecz. Wszystko powyższe wynika z chęci zwiększenia poczucia bezpieczeństwa naszych wszystkich pasażerów - informują Koleje Śląskie.

Nowy regulamin z zaostrzonymi przepisami wszedł w życie 1 lutego 2017 r.

ab / bielsko.info, źródło: Koleje Śląskie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.