bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2017
  • wyświetleń: 5252

Opozycja i ZNP zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum

Bielsko-Bialski Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz bielska opozycja organizują zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji.

gimnazjum nr 15
Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


- Chociaż minister Zalewska przepchnęła swoją reformę przez Sejm, a prezydent Duda w ekspresowym tempie podpisał ustawę, jeszcze nie jest za późno, żeby zatrzymać szkodliwe, nieprzygotowane zmiany w systemie oświaty. Mamy szansę powstrzymać terapię szokową, jaką polskiej szkole chce zafundować obecna władza. Chcemy, aby głos sprzeciwu wobec pseudoreformy edukacji wreszcie został usłyszany - informuje Jarosław Hess z Partii Razem, członek Zarządu Okręgu Podbeskidzie.

Obok Partii Razem podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum równolegle zbiera Platforma Obywatelska. W najbliższą sobotę 11 lutego na ulicy 11 Listopada przy pomniku Reksia bielska PO będzie zbierać podpisy poparcia bielszczan, którym nie podoba się zaproponowana przez rząd reforma oświaty.

gimnazjum nr 15, sala, szkoła, klasa
Sala lekcyjna w Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


- W ramach porozumienia Podbeskidzie dla Demokracji organizujemy akcję zbierania podpisów pod referendum w sprawie reformy edukacji. Zapraszamy do złożenia podpisów wszystkich tych, którym leży na sercu prawidłowa edukacja naszych dzieci - zaprasza posłanka Mirosława Nykiel.

Przedstawicieli Platformy Obywatelskiej będzie można spotkać na ulicy 11 Listopada między godziną 10.00 i 14.00.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.