bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 lutego 2017
  • wyświetleń: 12260

Widzisz czarny dym? Najpewniej w piecu spalane jest paliwo stałe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Straż Miejska w Bielsku-Białej codziennie otrzymuje zgłoszenia dotyczące czarnego dymu wydobywającego się z kominów budynków. Funkcjonariusze tłumaczą, że pochodzi on ze spalania dozwolonego paliwa stałego.

dym
Widzisz czarny dym? Najpewniej w piecu spalane jest paliwo stałe · fot. bielsko.info


- Zgłaszane przez Państwa zjawisko jest niczym innym jak nieodzownym produktem ubocznym powstałym wskutek rozkładu termicznego materiału palnego, tj. paliwa stałego, którym jest opalana instalacja C.O. Ilość wydobywającego się dymu jest tym większa, im więcej pierwiastków węgla mają w swojej strukturze palące się materiały - tłumaczy straż miejska na stronie internetowej jednostki.

Alarmującym jest widok gęstego dymu o słodkawym zapachu i barwie bladopomarańczowej lub zbliżonej do odcieni czerwieni. - W takim przypadku prosimy niezwłocznie o powyższym poinformować służbę dyżurną Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986, co będzie podstawą do przeprowadzenia czynności kontrolnych na terenie wskazanej w zgłoszeniu nieruchomości (ulica, numer porządkowy nieruchomości) w zakresie przepisów ochrony środowiska - dodają funkcjonariusze.

- Przypominamy również, że emitowanie dymu do środowiska wskutek przekształcania termicznego paliw stałych nie jest działaniem bezprawnym, choć często uciążliwym dla osób postronnych. Wspomniana uciążliwość jest przede wszystkim spowodowana rodzajem używanego paliwa stałego, które w obecnym stanie prawnym występuje w bardzo wielu odmianach, począwszy od różnych gatunków węgla, skończywszy na mułach węglowych, flotokoncentratach i wielu gatunkach drewna - czytamy na stronie internetowej SM.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj