bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 lutego 2017
  • wyświetleń: 6330

Pięciu Ukraińców wyłudziło wizy. Zostali zobowiązani do powrotu

4 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku -Białej zatrzymali 5 obywateli Ukrainy, którzy wyłudzili wizy z prawem do pracy w Polsce.

paszport
fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


Do zatrzymania cudzoziemców doszło podczas kontroli legalności pobytu prowadzonych na szlakach komunikacyjnych w Pogórzu i Żorach. Pięcioro kontrolowanych obywateli Ukrainy podróżowało autokarami relacji Czechy - Ukraina. Wszyscy oni posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce.

W trakcie prowadzonych czynności sprawdzających okazało się, że żaden z cudzoziemców nie miał zamiaru podjąć pracy. Wizy, które posiadali, zostały przez nich wyłudzone w polskich konsulatach na Ukrainie. Podczas ubiegania się o wydanie wiz podstępnie wprowadzili w błąd osoby upoważnione do ich wystawienia, przedstawiając im zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy na terenie Polski oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.

Następnie cudzoziemcy przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski, wbrew obowiązującym przepisom, posługując się wyłudzoną wizą i wyjechali do Czech. Tam pracowali bądź przebywali w odwiedzinach. Zostali zatrzymani kiedy wracali na Ukrainę.

Za popełnione przestępstwa ( art. 272 k.k. i 273 k.k. w zw. z art. 264 § 2 k.k. ) obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzuty. Każdy z nich przyznał się do zarzucanych czynów oraz dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wydał zatrzymanym cudzoziemcom decyzje zobowiązujące do powrotu.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.