bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 lutego 2017
  • 6 lutego 2017
  • wyświetleń: 8280

Jesteśmy w czołówce miast, które radzą sobie z chaosem reklamowym

Bielsko-Biała znalazło się w gronie miast, które najlepiej radzą sobie w walce z chaosem reklamowym. Obok nas są także Poznań, Gdynia, Częstochowa i Warszawa.

komorowicka, reklamy
Budynek przy ulicy Komorowickiej przed i po usunięciu reklam · fot. UM Bielsko-Biała


Najciekawsze przykłady z całej Polski można zobaczyć w galerii przygotowanej specjalnie dla czytelników Portalu Komunalnego. Jednocześnie na łamach portalu trwa głosowanie, w którym można oceniać działania podjęte przez poszczególne samorządy.

W celu skutecznej walki z chaosem reklamowym w Bielsku-Białej w 2013 r. prezydent miasta powołał roboczy zespół ds. porządkowania i estetyzacji przestrzeni publicznej. Zadaniem zespołu jest m.in. działanie na rzecz likwidacji nielegalnie zamontowanych urządzeń reklamowych wolnostojących i na elewacjach budynków. Polegają one na: monitorowaniu przestrzeni publicznej miasta, sporządzaniu dokumentacji dotyczącej samowolnie montowanych reklam i wnioskowaniu o podjęcie działań administracyjnych w sprawie samowoli budowlanej do Powiatowego Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

Głosy na portalukomunalnym.pl można oddawać do 17 lutego.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.