bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 lutego 2017
  • 4 lutego 2017
  • wyświetleń: 13497

Stroje z epoki, współczesna przemoc - zaproszenie na One Billion Rising

W gęstniejących z minuty na minutę oparach mgły i smogu przedstawicielki Fundacji Pozytywnych Zmian oraz inicjatywy społecznej Czarny Protest Bielsko-Biała rozdawały na pl. Chrobrego ulotki i informowały o zbliżającej się akcji "Nazywam się Miliard - One Billion Rising".

W strojach z minionej epoki zapraszały na "One Billion Rising" - 03.02.2017 · fot. Fundacja Pozytywnych Zmian


Organizatorki akcji były w piątek ubrane w czarne, stylizowane na historyczne stroje i uzbrojone w parasolki, by podkreślić, że walka o prawa kobiet trwa już od wielu lat i wciąż jeszcze jest wiele do zrobienia.

Bielska odsłona tej ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji odbędzie się 14 lutego 2017 r. o godz. 18:00 na pl. Chrobrego. Organizatorki zapraszają wszystkie osoby, które chcą się przyłączyć do wspólnego tańca lub dopingować tancerki i tancerzy. Układ będzie można przećwiczyć na ostatniej próbie przed akcją, która odbędzie się w bielskiej Szkole Tańca Corazon 7 lutego o godz. 16:30.

"Nazywam się Miliard - One Billion Rising" to akcja zapoczątkowana 14 lutego 2013 roku. Wtedy to po raz pierwszy kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. W ciągu czterech lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi, poruszając takie tematy jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje i wiele innych.

W 2017 roku akcja będzie nagłaśniać problem gwałtu na randce. W pierwszym roku organizowania akcji w Polsce wzięło w niej udział 17 miejscowości, a w ostatnim, 2016 roku - prawie 60. W tym roku swój udział zgłosiło już ponad 70 miejscowości i wciąż dołączają kolejne.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.