bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 lutego 2017
  • 25 lutego 2017
  • wyświetleń: 13875

Koncert charytatywny na bielskim Rynku. Zagrają dla cywilów z Aleppo

Za nami:

25 lutego Podbeskidzki Przegląd Muzyczny oraz inicjatywa obywatelska Bielszczanie dla Aleppo organizują koncert charytatywny na bielskim Rynku. W trakcie wydarzenia będą zbierane pieniądze na pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii.

aleppo koncert


25 lutego w sobotę na Rynku w Bielsku-Białej w godz. 16.00-21.30 wystąpią: Psio Crew, Black Bee, Radiovidmo, oraz specjalnie na tę okazję, gwarantując taneczne zakończenie wydarzenia Earl Jacob, Duże Pe (Massala Soundsystem) i Dj Krzaku (Zjednoczenie Soundsystem).

- Koncertowi towarzyszyć będą wydarzenia poboczne aby uczestnicy mogli spędzić czas aktywnie i konstruktywnie. Przygotowujemy zabawy, gry, instalacje, wystawy, happening oraz strefę gastronomiczną, z których korzystając pamiętajcie, że wszyscy zaangażowani robią to za darmo, po to abyście Wy mogli przeznaczyć wsparcie finansowe na pomoc ofiarom wojny - informują organizatorzy koncertu.

W Syrii od 2011 trwa konflikt zbrojny. Obecnie 13,5 mln osób potrzebuje pomocy humanitarnej. Intensywne walki sprawiły, że ponad 10,5 milionów Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów. Według raportu ONZ ponad połowa z nich to dzieci.

Przeciągający się konflikt spowodował jeden z największych współczesnych kryzysów humanitarnych. Sytuacja w kraju jest bardzo ciężka - brakuje żywności, ceny gwałtownie rosną. Rodziny uciekające przed niebezpieczeństwem mieszkają w namiotach lub ruinach, dysponując jedynie tym, co udało się zabrać ze sobą. Brakuje czystej wody i toalet. Nie funkcjonuje jedna czwarta szkół, a opieka medyczna jest znacznie ograniczona.

- Aleppo doświadczyło tego boleśnie właśnie teraz i dlatego też podczas koncertu zbierać będziemy podpisy pod petycją do Rady Miasta Bielsko-Białej za przyjęciem jednej rodziny uchodźców właśnie z tego miasta. Wiemy, że to niedużo, ale zdajemy sobie sprawę, że są tam rodziny potrzebujące i takiej pomocy, i jako mieszkańcy bezpiecznego i dość zamożnego miasta uważamy, że stać nas na to, nawiązując choćby do słów Papieża Franciszka o przyjęciu jednej rodziny do każdej parafii - dodają organizatorzy koncertu z inicjatywy Bielszczanie dla Aleppo.

Organizatorzy wydarzenia na Rynku zachęcają do współpracy wolontariuszy. W sprawie pomocy można pisać przez fb Bielszczanie dla Aleppo lub na adres e-mail bielszczaniedlaaleppo@gmail.com.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.