bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lutego 2017
  • wyświetleń: 8340

Ormianin prowadził nielegalny papierosowy biznes w Bielsku-Białej

31 stycznia funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej oraz śląskiej Służby Celnej podczas wspólnych działań, prowadzonych na terenie Bielska-Białej i okolic, ujawnili wyroby akcyzowe warte ponad 160 tysięcy złotych. Zatrzymano także obywatela Armenii, który rozprowadzał nielegalny towar.

Ormianin prowadził nielegalny papierosowy biznes w Bielsku-Białej · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Bialej


Do zatrzymania cudzoziemca doszło w Bielsku-Białej na terenie wynajmowanej przez niego posesji, gdzie w garażu przechowywał on nielegalne papierosy i tytoń. Papierosowy biznes Ormianin prowadził przynajmniej od kilku miesięcy. Codziennie rano przyjeżdżał do garażu po towar i rozwoził go do sklepików z papierosami, usytuowanymi w Bielsku-Białej, Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Skoczowie i Oświęcimiu.

Punkty te prowadziły sprzedaż legalnych wyrobów akcyzowych, a tańsze nielegalne można było kupić "spod lady". Podczas przeszukań garażu wynajmowanego przez Ormianina oraz wszystkich punktów handlowych, do których dostarczał on wyroby tytoniowe, ujawniono 216 495 sztuk papierosów i 23,5 kilograma tytoniu. Wartość towaru oszacowano na ponad 163 tysiące złotych.W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono u cudzoziemca 10 200 złotych na poczet grożącej mu kary. Za przewożenie i wprowadzanie do obrotu towarów akcyzowych w postaci papierosów oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy poniesie on odpowiedzialność karno-skarbową. Ujawniony towar wraz z dokumentami przekazano do Urzędu Celnego w Bielsku-Białej celem dalszego prowadzenia sprawy.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.