bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 stycznia 2017
  • 3 lutego 2017
  • wyświetleń: 10834

Minister Edukacji Narodowej z wizytą w Bielsku-Białej - zdjęcia

Przygotowania do wprowadzenia zmian w oświacie, spotkania z samorządowcami, nauczycielami i rodzicami - to główne punkty wtorkowej wizyty minister Anny Zalewskiej w Bielsku-Białej.

Minister Edukacji Narodowej z wizytą w Bielsku-Białej - 31.01.2017 · fot. Śląski Urząd Wojewódzki


Szefowa MEN rozpoczęła swoją obecność w województwie śląskim od spotkania z nauczycielami Zespołu Szkół Budowlanych. Następnie w Delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty minister edukacji rozmawiała z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” Regionu Podbeskidzie oraz lokalnych samorządów.

Minister Anna Zalewska przypomniała, że do 31 marca br. samorządy mają czas na podjęcie uchwał dostosowujących sieć szkół do nowej struktury szkolnictwa.

- Mam dobrą wiadomość dla Bielska-Białej. W związku z przekształceniem pojawi się 13 dodatkowych etatów i dodatkowo 8 mln złotych - powiedziała minister Anna Zalewska. - Przed nami budowanie szkoły na miarę XXI wieku i każdego zachęcam do tego by był przy dzieciach, przy nauczycielach, żebyśmy razem tworzyli tę szkołę - dodała minister edukacji.

Szefowa MEN podkreśliła, że w ramach projektowania zmian w oświacie przewidziano finansowanie zwiększonych wydatków samorządów. Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer zaznaczyła, że wdrażanie reformy edukacji przebiega w województwie śląskim zgodnie z harmonogramem.

- Trwają konsultacje z samorządami. To bardzo dobre i merytoryczne rozmowy, których efektem są projekty uchwał w sprawie sieci szkół - powiedziała Śląska Kurator Oświaty. Urszula Bauer dodała, że do kuratorium wpłynęły już pierwsze uchwały w sprawie nowych sieci szkół.

- Obecnie trwa ich opiniowanie. Spoglądamy na nie w taki sposób, aby w pełni zaspokoić potrzeby uczniów i rodziców. Bywa, że spojrzenie samorządu jest nieco inne niż rodziców, ale jesteśmy po to, by wypracować najlepsze rozwiązania - mówiła.

Ostatnim punktem wizyty Minister Anny Zalewskiej było spotkanie z przedstawicielami Rad Rodziców. Przez ponad dwie godziny szefowa MEN odpowiadała na pytania dotyczące reformy. Rodzice pytali przede wszystkim o kwestie podręczników szkolnych, sieci szkół, podstawy programowe, rozwiązania dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Podczas wizyty na Podbeskidziu, minister Annie Zalewskiej towarzyszył także Stanisław Szwed Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.