bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3078

Zimowy zlot młodzieży

Bielski Oddział PTTK zorganizował dwie równoległe imprezy rekreacyjno-turystyczne w ramach Zimowego Zlotu Młodzieży pn. „Choinka dla zwierząt - Mikołajki 2011”.

Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spotkała się na Koziej Górze, a dzieci ze szkół podstawowych tradycyjnie już w „Chacie na Groniu” w Mesznej. Ponad 400 uczestników, m.in. członków Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych wraz z opiekunami wędrowało wybranymi przez siebie trasami, by spotkać się w wyznaczonych miejscach i niejako podsumować kończący się sezon turystyczny 2011.

Zimowy zlot młodzieży · fot. UM Bielsko-Biała


Najmłodsi turyści na rosnących wokół „Chaty na Groniu” drzewkach przygotowali tzw. „choinki dla zwierząt” - udekorowali je własnoręcznie wykonanymi ozdobami z różnego rodzaju warzyw, owoców, zbóż, będących przysmakami dzikich zwierząt. Wszystkie drzewka wzięły udział w konkursie, w którym zwyciężyła choinka przystrojona przez Szkołę Podstawową nr 18 z Bielska-Białej. Z kolei młodzież uczestnicząca w Zlocie na Koziej Górze wzięła udział w różnego rodzaju konkursach sprawnościowych oraz grach i zabawach rekreacyjnych.

Nie zabrakło także Mikołaja, który rozdawał uczestnikom słodycze, a na zakończenie wręczał nagrody dla każdej szkoły. Wszystkie szkoły biorące udział w Zlocie otrzymały dyplomy i upominki. Nagrody ufundowane zostały m.in. przez Gminę Bielsko-Biała.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.