bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2017
  • wyświetleń: 9769

WIOŚ poinformował o wysokim poziomie pyłu PM10

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Od kilku dni jakość powietrza w naszym regionie jest zła. Ze względu na wysoki poziom pyłu zawieszonego najgorzej jest jest w Kotlinie Żywieckiej. W Bielsku-Białej jest niewiele lepiej.

smog, lipnik
Smog nad Lipnikiem · fot. bielsko.info


W środę Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach wydał powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego powodują, że stężenie pyłu PM10 ciągle utrzymuje się powyżej wartości dopuszczalnej (50 µg/m3). Podobna sytuacja utrzyma się w czwartek 26 stycznia.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej.W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

W przypadku poziomu 200 - 300 µg/m3 oraz powyżej 300 µg/m3 stężenia dobowego PM10: wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby wrażliwe powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu, pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj