bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 stycznia 2017
  • 11 lutego 2017
  • wyświetleń: 8698

Caritas zebrał ponad 200 termosów dla potrzebujących

Podczas styczniowej zbiórki Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej otrzymał ponad 200 różnego rodzaju termosów.

termosy
Caritas zebrał ponad 200 termosów dla potrzebujących · fot. http://caritas.bielsko.pl


Zbiórkę termosów przeprowadzono w kilku parafiach diecezji m.in. w Wilkowicach, Starej Wsi, Pogórzu i w Bielsku-Białej na Osiedlu Polskich Skrzydeł. Do zbiórki jednak włączyły się głównie osoby indywidualne, które osobiście lub pocztą przekazywały termosy.

Pierwsza dostawa 84 pojemników trafiła już do kuchni Towarzystwa im. św. Brata Alberta, przy ul. Legionów 22. Od piątku, 10 lutego osoby bezdomne, korzystające ze stołówki, mogą otrzymać termos z gorącą herbatą.

Akcja Caritas „Podaruj termos”
Akcja Caritas „Podaruj termos” · fot. diecezja.bielsko.pl


Wolontariusze Caritas diecezjalnej i Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta będą rozdawać w termosach gorące napoje osobom bezdomnym. Do punktów pomocy ludzie potrzebujący najczęściej przychodzą z plastikowymi butelkami, które kurczą się i pękają od wysokiej temperatury. Dzięki akcji będą mogli mieć przy sobie ciepłą herbatę.

Akcja jest okazją do konkretnego włączenia się w obchodzony obecnie Rok Świętego Brata Alberta, który poświęcił się służbie najuboższym.

BM / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.