bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2017
  • wyświetleń: 11686

Bardzo zła jakość powietrza w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Wraz z nadejściem niższych temperatur w Bielsku-Białej znów można odczuć zwiększony poziom smogu w powietrzu. W czwartek średniodobowe stężenie pyłu PM10 według amatorskiej stacji w Starym Bielsku niebezpiecznie zbliżyło się do poziomu alarmowego!

Smog nad bielskiem z Lipnika
Smog nad Lipnikiem · fot. Paweł Dolata


Niska temperatura to równocześnie wzmożona emisja z pyłów z kominów. Wszystko to sprawia, że nad stolicą Podbeskidzia ponownie unosi się chmura smogu. Amatorska stacja monitorująca jakość powietrza w Starym Bielsku, odnotowała w czwartek wysokie stężenia pyłu PM10. Wynosiło ono 233 µg/m3 (przy dobowej normie 50 µg/m3). Trzykrotnie przekroczoną średniodobową normę wykazała również stacja WIOŚ przy ulicy Kossak-Szczuckiej .

- Źródłem pyłu PM10 w powietrzu jest emisja ze spalania paliw stałych takich jak węgiel, drewno i biomasa oraz z ruchu drogowego, szczególnie z pojazdów z silnikami wysokoprężnymi bez filtrów cząstek stałych. Kumulowaniu się zanieczyszczeń przy powierzchni ziemi i powstawaniu smogu sprzyjają niekorzystne warunki meteorologiczne, szczególnie brak wiatru i inwersja - tłumaczyło wielokrotnie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj