bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3866

Obchody rocznicy stanu wojennego

Za nami:

Modlitwy, konferencje, wystawy oraz konkursy złożą się na bielskie obchody 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uroczystości w stolicy Podbeskidzia organizuje w dniach od 9 do 14 grudnia Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach przy współpracy z Zarządem Regionu Podbeskidzia NSZZ „Solidarność”, Książnicą Beskidzką oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

W niedzielę 11 grudnia w kościele pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej sprawowana będzie Msza św. „w intencji Ojczyzny i tych, którzy dla Niej cierpieli”. Złożone zostaną kwiaty pod tablicą, upamiętniającą represjonowanych. Na probostwie kościoła odbędzie się rocznicowe spotkanie dawnych i obecnych działaczy podbeskidzkiej „Solidarności” z udziałem Zofii i Zbigniewa Romaszewskich.

12 grudnia zaplanowano otwarcie wystawy „Grudzień - Pamiętamy!” połączony z wykładem Artura Kasprzykowskiego „Stan wojenny na Podbeskidziu” w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. 13 grudnia natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej odbędzie Finał II Podbeskidzkiego Konkursu Historycznego „Zima wasza wiosna nasza” dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Następnego dnia, 14 grudnia ogłoszone zostaną wyniki konkursu na pracę plastyczną lub pracę literacką w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce połączone z wykładem. Spotkanie odbędzie się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej.

mot / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.